Meer dan 38.000 bezoekers voor expo's van M Leuven en KU Leuven

Sinds de opening op 10 oktober vonden al meer dan 38.000 bezoekers de weg naar M Leuven en de Universiteitsbibliotheek voor de tentoonstellingen die lopen in het kader van 600 jaar KU Leuven. Zowel 'Alicja Kwade, Dusty Die' en 'Kennis in zicht' in M Leuven als ​ 'Routes naar kennis' in de Universiteitsbibliotheek mogen rekenen op een aanhoudend grote belangstelling.

Zaalzicht met 'WeltenLinie' van Alicja Kwade, 'Dusty Die' M Leuven, 2025 © de kunstenaar, foto: Roman März voor M Leuven

 

Zaalzicht met 'Blue Days Dust III' (2025) een blok ultramarijn van meer dan 2 ton, ​ Alicja Kwade 'Dusty Die', M Leuven, 2025 © de kunstenaar, foto: Roman März voor M Leuven

In M Leuven blijft de tentoonstelling 'Alicja Kwade. Dusty Die' jong en oud betoveren. Imposante sculpturen die de zwaartekracht lijken te tarten, desoriënterende installaties waarin bezoekers kunnen verdwalen en een fascinerende, pikdonkere zaal waar reusachtige dobbelstenen in een ijzingwekkend traag tempo door de ruimte worden geworpen, maken van deze expo een intense en zintuigelijke ervaring.

Zaalzicht met prehistorisch hertengewei, ​ 'Kennis in Zicht', M Leuven ism KU Leuven, 2025 © Elias Derboven

Daarnaast spreekt ook 'Kennis in zicht' de tentoonstelling die M Leuven samen met KU Leuven realiseerde, een breed publiek aan. De expo zoomt in op zes eeuwen academisch erfgoed en kennisproductie. Onmiskenbare blikvangers zijn onder meer een prehistorisch hertengewei, fluorescerende mineralen en het vijftiende-eeuwse Leuven Chansonnier dat via een immersieve installatie opnieuw tot leven komt.

In 'Routes naar kennis' in de Universiteitsbibliotheek ontdekt het publiek het parcours van zes eeuwen universiteitsgeschiedenis, verteld aan de hand van grote en kleine verhalen van bijzondere mensen die er studeerden of werkten. Beide tentoonstellingen tonen hoe kennis ontstaat, circuleert en doorgegeven wordt, van de middeleeuwen tot vandaag.

"We zijn zeer gelukkig met het succes van deze tentoonstellingen. De nauwe samenwerking tussen M en KU Leuven - niet alleen voor deze uitzonderlijke tentoonstellingen, maar ook voor de daaraan verbonden Museumnacht een paar weken terug - raakt een breed en divers publiek. Onze stad en ons museum staan duidelijk op de kaart bij kunst- en cultuurliefhebbers.” - Bert Cornillie, schepen van cultuur en voorzitter van de raad van bestuur van M Leuven

Tweeënhalve maand na de opening blijft de belangstelling groot. De rustige museumzalen met kunst en erfgoed bieden bovendien een aangename afwisseling voor de drukte van de eindejaarsperiode. Tijdens de kerstvakantie vormen de tentoonstellingen dan ook een ideaal cultuuruitstapje.

Praktisch

  • 'Alicja Kwade. Dusty Die' – M Leuven
  • 'Kennis in zicht' – M Leuven
  • 'Routes naar kennis' – Universiteitsbibliotheek KU Leuven

Van 10.10.2025 tot 22.02.2026

  • Individueel ticket: € 12
  • Combiticket: € 19 (i.p.v. € 24)
    – inclusief toegang tot M en de toren van de Universiteitsbibliotheek

Bezoeken en tickets kunnen gereserveerd worden via 600 jaar KU Leuven en M Leuven.


Aanbod voor diverse (doel-)groepen

In het kader van hogergenoemde en andere, lopende expo's, worden rondleidingen en activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Een ideale combi voor tijdens de kerstvakantie. Enkele tips:

'Beleef Bouts' in hologrammen | M Leuven
'Beleef Bouts' in hologrammen. Je kan de Sint-Pieterskerk zien branden, wandelen langs Jezus en zijn apostelen en de beenderen van de allereerste Hertog van Brabant van dichtbij bekijken. Of het lijkt toch zo.
M Leuven
Familieparcours 'Collectie van M' | M Leuven
Ontdek met kinderen bijzondere kunstwerken uit de 'Collectie van M'. Met een stickervel en potlood in de hand kunnen jullie doorheen verschillende opdrachten volop speuren, kijken, tekenen en fantaseren. Het parcours is geschikt voor families met kinderen vanaf 4 jaar.
M Leuven
Familieparcours 'Beleef Bouts' | M Leuven
De Sint-Pieterskerk bezoeken met kinderen? Goed idee! Speciaal voor onze jongste bezoekers bundelden we alle sappige verhalen, weetjes en opdrachten in een bijzonder mooi doe-boekje. Met dit familieparcours ontdek je, op eigen tempo en naar eigen keuze, enkele topstukken van de kerk.
M Leuven
Website preview

 

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over M Leuven

M Leuven brengt een unieke mix van oude en hedendaagse kunst in een indrukwekkende architecturale setting van de Belgische toparchitect Stéphane Beel. Naast de vaste collectie presenteert M tijdelijke tentoonstellingen van zowel oude meesters als hedendaagse kunstenaars.

Neem contact op met

L. Vanderkelenstraat 28 3000 Leuven Belgium

+ 32 16 27 29 29

persm@mleuven.be

www.mleuven.be