Rode Kruis-Vlaanderen lokt jong bloed naar M Leuven

Tijdens actie Bloedserieus doneren studenten hun bloed in het museum

Van maandag 13 tot donderdag 16 maart 2023 organiseren Rode Kruis-Vlaanderen en de Leuvense studenten opnieuw samen de bloedinzamelingsactie ‘Bloedserieus’. Maar deze keer staat er iets opvallends op de planning: maandag en dinsdag vindt het event namelijk plaats in de foyer van M Leuven. Per dag worden zo’n 400 student-bloeddonoren verwacht.

Bloedserieus

Twee keer per academiejaar worden tijdens de Bloedserieusweken duizenden studenten warm gemaakt om hun bloed te doneren in zes Belgische studentensteden. Leuven is historisch een belangrijke stad voor de actie: de kiem werd er gelegd in 1990. Wat begon als een klein initiatief, groeide met de jaren uit tot een massa-event. De voorbije jaren werd Bloedserieus al op verschillende Leuvense locaties georganiseerd, maar in 2023 vindt de actie voor het eerst onderdak bij M. Elke student die bloed komt doneren krijgt gratis toegang tot het museum en een goodiebag van het Rode Kruis.

 “Kunst beleven is gezond. Tot die conclusie kwam de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in 2019 op basis van maar liefst 900 studies”, vertelt Bert Cornillie, schepen van cultuur en voorzitter van de raad van bestuur van M. “Maar in M kan je op 13 en 14 maart nog een stapje verder gaan en misschien zelfs levens redden. Ik hoop dan ook dat veel studenten bloed komen doneren op deze prachtige locatie. Ze mogen dan trouwens gratis het museum bezoeken. Ideaal om kennis te maken met onze boeiende collecties.”

Studenten eerst

Elk jaar vallen in Vlaanderen donoren af omdat ze bijvoorbeeld ziek worden of verhuizen. Studenten zijn daarom een belangrijk doelpubliek voor Rode Kruis-Vlaanderen. Want door hun jonge leeftijd kan dit voor hen het begin zijn van een lange loopbaan als bloed- of plasmadonor. Joachim Deman, woordvoerder Rode Kruis-Vlaanderen licht toe: “We zijn élke student die bloed komt geven dus enorm dankbaar. Want hun bloed is broodnodig om allerhande patiënten te helpen. Vergeet namelijk niet dat elk jaar duizenden mensen een bloedtransfusie krijgen in ons land. Denk bijvoorbeeld aan moeders na een moeilijke bevalling, kinderen met leukemie of mensen die een ongeval gehad hebben. Het is voor hen dat je het doet. Je redt er dus levens mee.”

Praktische info

De actie vindt plaats op maandag 13 en dinsdag 14 maart 2023 in de foyer van M Leuven, waar je bloed kan geven van 10:30 tot 20:00. Woensdag 15 en donderdag 16 maart verhuist Bloedserieus naar een grote tent bij Alma 3 in Heverlee, tijdens dezelfde uren.

Meer informatie? Surf naar bloedserieus.be of mail naar bloed@rodekruis.be

 

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over M Leuven

M Leuven brengt een unieke mix van oude en hedendaagse kunst in een indrukwekkende architecturale setting van de Belgische toparchitect Stéphane Beel. Naast de vaste collectie presenteert M tijdelijke tentoonstellingen van zowel oude meesters als hedendaagse kunstenaars.

Neem contact op met

L. Vanderkelenstraat 28 3000 Leuven Belgium

+ 32 16 27 29 29

persm@mleuven.be

www.mleuven.be